ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6068162
*
nr 606 8162
Spegel
höjd: 100, längd: 175
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2009
kl 19:13:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/10 10:04:11
1
600 kr
23/10 10:03:40
2
350 kr
23/10 10:33:33
3
800 kr
26/10 15:59:24
4
Vinnande bud
26/10 16:25:25
1
1.000 kr
26/10 16:26:34
1
1.200 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 606 8162
Spegel
höjd: 100, längd: 175
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/10 10:04:11 | 1 | 600 kr |
23/10 10:03:40 | 2 | 350 kr |
23/10 10:33:33 | 3 | 800 kr |
26/10 15:59:24 | 4 | Vinnande bud |
26/10 16:25:25 | 1 | 1.000 kr |
26/10 16:26:34 | 1 | 1.200 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27